כיצד לבחור תיק גב לטיולים?

כאשר אנחנו מטיילים, ניתן להגיד שהתרמיל שלנו הוא לא פחות מאשר הבית שלנו. אחד הגורמים העיקריים שמשפיע על הנוחות והאיכות של הטיול הוא בחירה נכונה של התרמיל. קשה לבחור תרמיל שגם יהיה נוח, גם ייכנסו אליו כל הדברים, והוא גם יהיה עמיד לאורך זמן. העניין מסתבך עוד יותר כיוון שלא ניתן למצוא תרמיל המתאים לכל המטיילים, וכל אחד צריך לדעת כיצד לבחור את תיק הגב האידאלי עבורו ועבור מבנה הגוף שלו.

מבנה התרמיל

כמעט ואין תרמיל ללא מערכת גב, אך כדאי לשים לב שמערכת הגב בתרמיל שבחרנו אכן יושבת בצורה טובה על הגב שלנו. כאשר אתם מנסים את התרמיל, שימו לב שגם כשהתרמיל על גבכם, אתם עדיין יכולים לעמוד זקוף ואינכם מרגישים שהתרמיל מכביד עליכם. כדאי להיעזר במוכר בחנות או באדם מקצועי כדי להתאים את מערכת הגב של התרמיל אליכם, כיוון שברוב התרמילים קיים טווח רחב שניתן לכוון לפי המידות שלכם.

אם בכוונתכם לבצע מסלולי הליכה ארוכים, כדאי לכם לבחור בתרמיל שצורתו ארוכה וצרה, כיוון שתרמיל זה מאפשר הליכה יציבה הרבה יותר.

נפח התרמיל

חשוב לזכור שככל שתקנו תרמיל גדול יותר- כך תקחו, בסופו של דבר, חפצים רבים יותר ותסחבו יותר. לכן אל תתפתו לקנות תרמיל בנפח הכי גדול הקיים בשוק. כדאי לקנות את הנפח המינימלי שאתם זקוקים לו על מנת לענות על הצרכים שלכם. אופציה טובה היא לקנות תרמיל עם שק- תרמיל שבבסיסו אינו גדול, אך הוא כולל גם שק שיכול להפתח ולהוסיף נפח.

חומרי הגלם של התרמיל

התרמילים השונים נבדלים זה מזה במחיר בשל החומרים מהם הם מיוצרים. כמעט כל התרמילים עשויים פוליאסטר, אולם ניתן למצוא מגון רחב של סוגים ואיכויות שונות. רוב התרמילים כיום עושים שימוש בחומר מסוג "קורדורה", שהוא אמנם עמיד לפגעי הזמן אך לא כל כך אטום למים. סוג אחר של חומר גלם מכונה "אריג ניילון"- זהו חומר עמיד הרבה פחות מן הקורדורה (לכן התרמילים המיוצרים ממנו זולים יותר). מנגד, הוא קל מעט יותר, וניתן להשיג באמצעותו עמידות טובה יותר למים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על : ציוד קמפינג למטייל