ציוד קמפינג למטייל

בילוי נופש בקמפינג הפך לנחלת הכלל בשנים האחרונות, אחרי שהיה שמור לקהל יעד מסוים שנמשך לתחום של טיולים מאתגרים למיטיבי לכת. יותר ויותר אתרי קמפינג מתאימים את עצמם לבילוי של משפחות וילדים, מה שלא היה קיים בעבר. אך לפני שבכלל שוקלים את האפשרות של יציאה לקמפינג, כדאי לוודא איזה סוג של ציוד קמפינג דרוש לכל משתתף ועל אילו פריטים אפשר לוותר. תהיה זו עוגמת נפש גדולה לגלות בעת ההגעה לאתר שחסר ציוד למי מהמשתתפים, ועדיף להתארגן מראש ולהגיע מוכנים ומצוידים.

לגלריה לחצו כאן

איזה ציוד קמפינג חייב להיות לכל אחד?

ישנם פריטים בסיסיים שלא ניתן לצאת לקמפינג בלעדיהם – אוהל (ליחיד, זוגי או משפחתי), שקי שינה, גזייה עם מיכל גז נוסף, תכשיר דוחה יתושים וכמובן סוגי מזון ושתייה המתאימים לבישול והכנה מהירים בשטח. כאשר מתארגנים לקמפינג חשוב לבדוק מראש אילו שירותים ומתקנים מציע מקום הלינה. ישנם מקומות יותר ופחות מסודרים ונוחים, כמו למשל עם מקלחות ושירותים מסודרים ונקיים, מקררים לרשות הנופשים, נקודות חשמל לצורך חיבור מכשירים שונים או הטענת טלפונים סלולאריים וכמובן חנייה נוחה לכלי הרכב.

על פי התנאים של מקום הלינה אפשר להמשיך להתארגן מבחינת ציוד: רכישה של פנס באיכות טובה, הצטיידות באולר או חבל ועוד. פריטים שחובה שיהיו בכל מקרה הם כמובן כובע לכל אדם (בכל גיל), קרם הגנה מהשמש, משקפי שמש, הרבה בגדים להחלפה, בגד ים על פי העונה ועל פי האתרים שמסביב או התכנון של המשך הטיול ועוד. אנשים רבים מצטיידים גם במערכת שמע, משחקי חברה, צעצועים שונים או משחקי קלפים על מנת להנעים את הזמן בעת השהייה באתר.

איפה קונים ומצטיידים?

ציוד קמפינג אפשר לקנות בכל קניון ומרכז קניות מרכזי בכל עיר בארץ. ניתן למצוא מגוון פריטים הקשורים לעולם הטיולים והשהייה בשטח וכמובן שלכל פריט יהיה מבחר של מספר חברות המייצרות וכך גם ההיצע של המחירים. אותן חנויות גם יציעו ציוד לחיילים ולמי שטס לטיול ארוך בחוץ לארץ. חשוב לא להתפשר על ציוד קמפינג ולקנות איכות טובה.

למאמר בנושא - ציוד למטיילים לחצו כאן