איזה ציוד מומלץ לקנות לפני גיוס לצבא

תקופת השירות הצבאי ידועה כתקופה משמעותית בחיי נערים ונערות ישראלים. מעבר ליציאה מהבית, התרומה העצומה למדינה וכל המשמעויות הנלוות לכך זוכים נערים ונערות לחוות חוויות יוצאות דופן בכל היבט שהוא. שירות צבאי משמעותי מזמן אתגרים לא פשוטים ומשום כך לקראת השירות הצבאי יש להעירך. כל אחד או אחת שעומדים בפני שירות צבאי נדרשים להיערך על פי מה שצפוי להם ובכל עוסק המאמר הבא. כל שירות שונה ממשנהו ומשום כך לכל סוג שירות יש להיערך בהתאם.

שירות קרבי

שירות קרבי למשל דורש מהמתגייסים והמתגייסות פריטים שיסייעו לצלוח את תקופת הטירונות הארוכה והאימונים המפרכים שהם עומדים לעבור. מעבר לציוד הרגיל שכל מי שיוצא מהבית לתקופה של כמה ימים או שבועות צריך לקחת על מתגייסים לשירות קרבי להצטייד בכמויות גדולות של גרביים צבאיות, גופיות תקניות, גומיות לנעליים, שקיות איטום מיוחדות שק כביסה גדול ונוח, אולר מקצועי, שקיות חימום לימי הקור הקשים ועוד פריטים שונים שיסייעו לחייל או לחיילת הקרבית לצלוח את תקופת השירות הראשונה.

שירות לא קרבי

בחנויות המתמחות במכירת ציוד למתגייסים ניתן לקבל רשימה מעודכנת של כל הפריטים בחשובים לכל מתגייס או מתגייסת ובהחלט ניתן להיעזר ברשימה מסוג זה. חיילים שאינם מתגייסים לשירות קרבי נדרשים גם הם לעבור טירונות ולשפם כך עליהם להצטייד גם כן בכל הציוד האישי  ובנוסף בגרביים צבאיות, גופיות, שקיות איטום ועוד. משום שתקופת הטירונות במקרה זה היא קצרה יותר לא חייבים המתגייסים להצטייד בכמויות גדולות מדי של ציוד. גם כאן מומלץ להיעזר ברשימה שמציעו החנויות שמוכרות ציוד לחיילים.

לכל חייל או חיילת

כאמור השירות הצבאי מזמן לא מעט אתגרים. משום כך אין לדעת יזה ציוד יהיה השימושי ביותר עבור כל חייל. ישנם כמה פריטים שהם בגדר חובה עבור כל חייל כמו למשל כרית נסיעות קטנה ונוחה, מכשיר לשמיעת מוזיקה, דוגמת MP3 או כל מכשיר אחר, חולצות טרמיות שמבודדות בפני קור או חום, מגבונים לחים ועוד. כך או כך כדי ליצור לעצמכם את סל הקניות המתאים ביותר כדאי להתייעץ עם חברים או מכרים שעברו תהליך דומה וכמובן להיעזר בחנויות שמוכרות ציוד לחיילים.

למאמר בנושא - ציוד למטיילים לחצו כאן