ציוד למטיילים

מי מאיתנו לא רוצה לפעמים להתנתק מחיי היום יום השוחקים ולצאת לטייל ברחבי הארץ או ביעדים אקזוטיים ברחבי העולם ולראות תרבויות שונות בעלות מנהגים שונים, נורמות אחרות, טקסים מיוחדים השונים מהתרבות היומיומית לה אנו רגילים כל כך ולחוות חווית חדשות אם זה במדינות העולם המערבי או ביעדים אקזוטיים ונידחים. כשמתכננים טיול בארץ או בעולם חשוב לתכנן את מסלול הטיול כך שיתאים לרצונות שלכם ולכושרכם הגופני, כך למשל טיול בערי מערב אירופה ידרוש ציוד והכנה שונה מטיול באזורים נידחים ואקזוטיים ברחבי העולם כמו דרום אמריקה, אפריקה והמזרח הרחוק. במאמר זה ניתן דגש על פריטים בסיסים היעילים בכל טיול ובכל יעד בטיולים בעולם או ברחבי ארצנו.

איזה ציוד למטיילים רצוי לקחת?

בטיולים ארוכים ביעדים מרוחקים ונידחים נרצה להצטייד בציוד רב יותר הישמש אותנו בתנאי שטח ומזג אוויר לא יציב או קשה.
במידה ומתכננים טיול שכזה רצוי לקחת תרמיל גדול ונוח המכיל בתוכו ציוד לתנאי שטח כמו שק שינה, אוהל מתקפל, ביגוד חם ודוחה מים, פנס, נעליים חזקות ונוחות ועוד.
ציוד נכון לתנאי שטח משתנים ולא תמיד צפויים יכולים להפוך את החוויה לנעימה יותר ובטוחה הרבה יותר לכן חשוב להכין רשימה של ציוד אותו נרצה לקחת לטיול. בטיולי חופשה בעולם המערבי ובערים כמו לונדון, ברלין, פריז, ניו יורק, לוס אנג'לס אולי לא נתמודד עם תנאי ג'ונגל פראי אבל גם ג'ונגל אורבני דורש מאיתנו לפעמים הכנה מוקדמת.

רצוי לתכנן מסלולי טיול ביעדים תיירותיים ומוכרים ודרכי הגעה ליעדים אם בתחבורה ציבורית או ברכב שכור וכמובן נעליים נוחות מאוד יעילות אם ברצונכם ללכת הרבה ברחבי העיר ולהתרשם מהאטרקציות המוכרות.

לסיכום

בכדי ליהנות מחוויות העולם הגדול וגם מטבע ארצנו הקטנטונת רצוי לתכנן את הטיול מראש ולדעת מהם היעדים בהם אנו רוצים לבקר ולדאוג לציוד מתאים אם הטיול באזורים נידחים רצוי לקחת ציוד המתאים לתנאי שטח ואם הטיול בערים גדולות בעולם להצטייד בציוד קל יותר המתאים לטיולים בערים גדולות וקטנות כאחד.וכמובן, הכי חשוב שתהנו, תבלו ותחזרו עם שלל סיפורים וחוויות לספר למשפה ולחברים.    

למאמר בנושא -  תיק גב למטיילים לחצו כאן